przerwa urlopowa- zamówienia będą realizowane od 21 maja

Jakie obraczki wybrać?

Jakie obraczki wybrać?

Jakie obrączki wybrać?

Przypieczętowanie miłości podczas przysięgi małżeńskiej, to najważniejszy moment w życiu zakochanych. Obrączki, jako dozgonna pamiątka tej wspaniałej ceremonii, symbolizują początek nowej drogi dwojga kochających się ludzi. Wyrażają one wieczną miłość i wierność oraz oddanie swego serca drugiej osobie. Z całą pewnością obrączki stanowią najważniejszy element biżuterii ślubnej, który staję się ozdobą codziennego i wspólnego życia. Towarzyszą nam do końca naszych dni, powinny więc zostać wykonane z najwyższej jakości materiałów. Nieustanny postęp w branży złotniczej sprawia, iż dokonanie decyzji o ich wyborze, może stanowić nie lada wyzwanie. Jak więc podjąć tę właściwą decyzję i wybrać idealne dla siebie obrączki?

 

Rodzaj metalu

Najczęściej używanym metalem do produkcji obrączek ślubnych – jest złoto. Złoto w czystej postaci (występowanie naturalne) jest metalem bardzo miękkim i podatnym na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Dopiero poddanie go procesowi połączenia z innymi metalami, nadaje mu właściwej trwałości, znacznie bowiem poprawia się wówczas jego twardość i wytrzymałość.

 

Próba złota

Próba złota określa ilość czystego złota w jego stopie i zwykle podawana jest w karatach (symbol CT lub K). Przykładowo, najczęściej wybierana próba 585, oznacza, iż na 1000 jednostek, przypada 585 czystego złota, natomiast pozostała część, czyli 415 – to stopy innych metali.

 

Próba złota 750 -18-karatowe złoto (18K)
Stop ten zawiera 75% czystego złota, resztę stanowią bardziej wytrzymałe metale, najczęściej używane do zmiany koloru i poprawy wytrzymałości. Obrączki wykonane w tej próbie często mają mocną, wyrazistą barwę, ale przy okazji najwyższą cenę.

 

Próba złota 585 -14-karatowe złoto (14K)
Zawartość czystego złota w stopie wynosi 58,5%. Najczęściej używana próba złota do produkcji obrączek ślubnych. Próba ta jest optymalnym połączeniem jakości, barwy oraz ceny. Obrączki wykonane w tej próbie, charakteryzują się ponadprzeciętną trwałością oraz zachowują walory wizualne, ciesząc oko przez wiele lat.

 

Próba złota 333 -8-karatowe złoto (8K)
W tej konfiguracji znajduje się 33% czystego złota w stopie. Jest to najbardziej przystępna cenowo próba złota. Większy procent innych metali sprawia, że złoto jest mocniejsze, trwalsze i wyjątkowo dobrze sprawdza się przy tworzeniu biżuterii, ma jednak swoje wady. Większa zawartość metali nieszlachetnych w stopie, z biegiem czasu przyczynia się do ciemnienia obrączek. Niemniej jednak, nowoczesne wyroby wykonane w próbie 333, wizualnie praktycznie niczym się nie różnią od wyrobów wykonanych w próbie 585.

 

Kolor

Kolor obrączki najczęściej zależy od metali użytych w stopie (od tzw. domieszki, dodanej do czystego złota). Dla klientów ceniących sobie niepowtarzalny styl oraz indywidualność, projektuje się i wytwarza obrączki z kolorowego złota (np. biało-czerwone, żółto-białe). Mieszane odcienie w rzeczywistości robią naprawdę niesamowite wrażenie, natomiast korekta rozmiaru w ich przypadku, może być znacznie trudniejsza, a często wręcz niemożliwa.

Oprawa

Trendy panujące w ostatnim czasie pokazują, że Panie coraz częściej i chętniej zdobią swoje obrączki pięknymi, szlachetnymi kamieniami. Biorąc pod uwagę fakt, że obrączki, tak jak i ślub, mają być na całe życie, sugerujemy Państwu oprawę najwyższej jakości diamentów. Odpowiednio oszlifowany diament (brylant), na zawsze zachowuje swoją barwę oraz blask, w przeciwieństwie do cyrkonii, która z biegiem czasu ulega matowieniu oraz traci swój połysk.

 

Szerokość

Szerokość obrączki to wyłącznie kwestia gustu. Dostępne szerokości zaczynają się od 2 mm, a kończą nawet na 10 mm. Zdarza się również, że zamawiana obrączka w wersji męskiej, jest nieco szersza od tej damskiej. Warto wiedzieć, że przy codziennym użytkowaniu obrączek szerokich (6-10 mm), możemy odczuwać pewien dyskomfort, dlatego konieczne jest precyzyjne i staranne dobranie odpowiedniego rozmiaru. Standardowa i najczęściej wybierana szerokość obrączki, wynosi 4-5 mm.

 

Profil

Obrączki z tzw. profilem soczewkowym (z wyobleniem wewnętrznych krawędzi), cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Profil soczewkowy zapobiega kaleczeniu palców o wewnętrzną krawędź obrączki oraz pozytywnie wpływa na komfort noszenia obrączki. Takie rozwiązanie sprawia, że codzienne ściąganie i zakładanie obrączek – nie będzie stanowiło najmniejszego problemu.

 

Grawerunek

Grawerunek na obrączkach to bardzo indywidualna sprawa. Z pewnością jest on jednak formą dodatkowej i wyjątkowej pamiątki. Aby w sposób szczególny uwiecznić ten ważny dzień, oferujemy Państwu bezpłatny grawerunek w postaci tekstu, znaku graficznego bądź odcisku palca.

Napisz odpowiedź

*
**Nie opublikowany
*Adres strony z http://
*
    Produkt poprawnie dodany do porównania

    Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
    Administrator Danych, Polityka Prywatności.