W złotym kręgu miłości, czyli wszystko, co chcielibyście wiedzieć o obrączkach...
Jednym z kluczowych, a zarazem ekscytujących epizodów przedślubnej krzątaniny, jest wizyta u jubilera i wybór obrączek.
Wybór wcale nieoczywisty i niełatwy, bo... na całe życie. Olbrzymi rodzajowy wybór złotych obrączek, będący owocem dynamicznie rozwijającego się przemysłu biżuteryjnego, wzbogaconego o nowe, innowacyjne technologie wytwarzania, wcale nie ułatwia podjęcia tej ważnej decyzji. Witryny salonów jubilerskich obfitują w wymyśle kompozycje, niecodzienne style i oryginalne wzory obrączek ze złota. Bogactwo wyboru może przyprawić o prawdziwy zawrót głowy, często staje się też powodem wielu pytań, wątpliwości czy dylematów, jakie trapią narzeczonych. Wychodząc naprzeciw potrzebom oraz oczekiwaniom osób, które poszukują najodpowiedniejszych dla siebie obrączek ślubnych, przygotowaliśmy garść praktycznych i – mamy nadzieję - pomocnych informacji.
Podstawowe i najczęściej zadawane pytanie, z jakim mamy do czynienia podczas wizyty narzeczonych w naszym sklepie, dotyczy terminu oczekiwania na zamówione obrączki.
Standardowo, czas, jaki potrzebujemy na realizację zamówienia obrączek – to 2-3 tygodnie, jednak w razie naglącej potrzeby, dołożymy wszelkich starań, aby maksymalnie przyspieszyć ten okres. W przypadku ekspresowych realizacji, możliwa jest niewielka zmiana ceny. Dobrze jest więc zamówić obrączki nieco wcześniej, tym bardziej, że może pojawić się jeszcze konieczności wykonania drobnej korekty rozmiaru. Z pewnością walka z czasem i nerwowość w przededniu tak wyjątkowego wydarzenia, jakim jest ślub – nie jest wskazana, warto zatem pamiętać o wizycie u jubilera z odpowiednim wyprzedzeniem.
Zazwyczaj pary zamawiają obrączki tego samego modelu, o identycznym wzorze, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zdecydować się na dwa zupełnie odmienne egzemplarze tej ślubnej biżuterii.
Jeśli chodzi o szerokość, to najpopularniejsze są obrączki 4-5 mm, jednak dosyć powszechną tendencją jest, iż kobiety wybierają węższą wersję obrączki. Jest to związane zarówno z anatomią i drobniejszą dłonią, jak też chęcią noszenia na jednym palcu obrączki wraz z zaręczynowym pierścionkiem. Dla zapewnienia precyzyjnego dopasowania oraz komfortu noszenia obrączek, jesteśmy w stanie przygotować obrączki w pośrednich rozmiarach, w tzw. „połówkach”.
Mamy świadomość, że niektóre osoby częściej, niż pozostałe, mają potrzebę/nawyk okresowego ściągania obrączki, np. ze względu na rodzaj pracy, względy higieniczne bądź jakąś specyficzną formę aktywności fizycznej. W takich sytuacjach, proponujemy obrączki ze specjalnym, estetycznym wyobleniem wnętrza, czyli popularną soczewkę. Wykonanie soczewki wpływa bezpośrednio na wygodę noszenia obrączki oraz prostsze jej zdejmowanie i nakładanie.
Korekta rozmiaru w przypadku klasycznych modeli obrączek (dowolny kolor złota), nie stanowi żadnego kłopotu.
Nieco większy problem pojawia się przy biżuterii ślubnej z kamieniami szlachetnymi. Nie oznacza to jednak, że nasz sklep nie poradzi sobie z wyzwaniem pomniejszenia albo powiększenia obrączki z brylantem czy cyrkonią, nawet w konfiguracji z dwukolorowym „złotym krążkiem”. W momencie, gdy nagromadzenie ozdób jest zbyt duże bądź istnieje ryzyko uszkodzenia struktury biżuterii, proponujemy wykonanie całkowicie nowej obrączki, w którą oprawimy kamienie z poprzedniej.
Nierzadko zdarza się, że musimy uskuteczniać prawdziwą „misję ratunkową”, szczególnie w sytuacji, kiedy jedna z obrączek zsunęła się podczas kąpieli w jeziorze, zniknęła w czeluściach leśnego runa w trakcie grzybobrania albo pochłonęła ją nadmorska plaża. Z przyjemnością pomożemy odtworzyć zaginioną „w akcji” obrączkę oraz przywrócić spokój i uśmiech na twarzy osób, którym wsparcia odmówił Św. Antoni. :)
Nie ma głupich pytań, co najwyżej niemądre odpowiedzi. :) Wyjaśniamy zatem odwieczną „zagadkę” i dylemat – dlaczego białe złoto nie ma barwy śniegowego płatka?
Pewnie wielu z Was chciało to wiedzieć, ale... wstydziło się zapytać. ;) Białe złoto to jedynie określenie handlowe, w rzeczywistości wyroby jubilerskie wykonane z tego materiału, charakteryzują delikatnie żółtawym zabarwieniem. Lekką biel, uzyskuje się z kolei poprzez pokrycie powierzchni obrączek cienką warstwą metalu szlachetnego – rodu. Proces rodowania można wykonać na całej powierzchni obrączki albo na jej fragmencie – wówczas tworzy się oryginalne, kontrastujące połączenie złota białego z żółtym.
W branży złotniczej można także zetknąć się z białym złotem palladowym, które powstaje dzięki dodaniu odpowiedniej proporcji palladu (Pd) do czystego złota (Au). Efektem scalenia ze sobą obu pierwiastków, jest materiał o kolorze stalowo-białym, wpadającym w odcień szarości. Oprócz hipnotyzującego wręcz wyglądu, białe złoto palladowe jest zdecydowanie bardziej trwałe, odporne na zarysowania i nieco droższe, niż tradycyjne złoto. Poza tym obrączki wykonane z tego materiału, mają właściwości antyalergiczne, co nie jest bez znaczenia dla osób zmagających się z różnego rodzaju uczuleniami. Jeśli spodoba Wam się konkretny wzór obrączek, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy wykonali je w dowolnej konfiguracji – klasycznego złota, białego czy mieszanego, z dodatkowymi kamieniami bądź zupełnie bez oprawy. Jedynym wyjątkiem i ograniczeniem dla zmiany koloru obrączki, jest złoto o próbie 333.
Zwykle obrączki towarzyszą małżonkom podczas wykonywania różnych czynności przez większą część doby, z pewnością znajdą się i tacy, którzy nie ściągają ich prawie wcale. W trakcie codziennego użytkowania, obrączki narażone są więc na szereg niesprzyjających czynników, jakie w konsekwencji przyczyniają się do utraty przez nie blasku. Na szczęście, dzięki usłudze polerowania, stosunkowo łatwo można odświeżyć obrączki i przywrócić im dawny połysk bądź ponownie nałożyć, równie modny – stonowany mat. Warto powierzać tego typu czynności specjalistom, ale nawet w warunkach domowych – przy udziale ciepłej wody, płynu do naczyń i ściereczki z mikrofibry – można uzyskać satysfakcjonujący rezultat. Sklep stacjonarny oferuje natomiast czyszczenie obrączek w myjce ultradźwiękowej, która generuje fale doskonale penetrujące wszelkie zakamarki biżuterii.
Delikatne ryski na obrączce są całkowicie naturalnym zjawiskiem, z którym należy się pogodzić.
Złoto jest metalem miękkim, podatnym na odkształcenia oraz zarysowania, jakimi obrączka pokrywa się niemal od samego początku jej użytkowania. Te drobne niedoskonałości świadczą jednak o wspólnie spędzonych latach, dlatego powinny być powodem do dumy i przywoływać na myśl wyłącznie miłe wspomnienia. Z czasem, kiedy rysek przybędzie – struktura obrączki ujednolici się i nikt nie dostrzega już jakichkolwiek mankamentów. Aby złote obrączki jak najdłużej zachowały swą nieskazitelność, należy chronić je przed kontaktem z chemią domową oraz zdejmować je na czas niektórych prac fizycznych.
Dosyć powszechnym zwyczajem, jest stosowanie grawerki na obrączkach. Najczęściej nanosi się na nie krótkie teksty (do 25 znaków), imiona, datę ślubu, niewielkie symbole graficzne, np. znak zodiaku lub tradycyjne serduszko z inicjałami. Wszystkie obrączki dostępne w naszym sklepie stacjonarnym, zgodnie z przyjętym standardem jakościowym, posiadają cechę probierczą, a także imiennik producenta. Oferowane obrączki to najwyższej klasy biżuteria ślubna, stąd na każdy taki produkt, udzielamy dożywotniej gwarancji, która zabezpiecza przed pojawieniem się ewentualnych ubytków w stopie.
Napisz odpowiedź Nie wysyłaj